Egy kiadós alvás után csak úgy kiugrunk az ágyból! Az alvás közben az immunrendszerünk megdolgozik azért, hogy másnap bombasztikus formában legyünk. Éjjel támogatja a növekedési hormon termelődést, ami támogatja a sérült szövetek regenerálódását, még az öregedést is lelassítja és ha mellette fizikai tevékenységet végzünk, az esetben új izomzatot is épít.
A megfelelő alvás hiánya legyengíti az immunrendszert, az pedig elengedhetetlen a hétköznapokon is.
Az alvás mennyiség egyénenként változó. Valaki megelégszik a napi 4 órával, valakinek a 8 óra is kevés, viszont általában egy felnőtt embernél a 7-8 óra alvásnak meg kellene lennie!
A számodra akkor elegendő az alvásod, ha másnap zökkenőmentesen el tudod látni a feladatod, minimális ingerlékenységgel.
Az ágyban pihenés nem az alvás megfelelője, ezért ha különböző tényezők miatt rendszeresen, vagy huzamos ideig nem tudsz elaludni, akkor sokszor külső segítségre van szükséged. Ez nem ritkán fordul elő, és nem szégyellni való. Ha sokszor megtörténik veled, hogy nem jön álom a szemedre, biztos lehetsz benne, hogy a magas kortizol, stressz okozza, mert az meggátolja, hogy szervezetünk nyugalmi állapotba kerülhessen, ami elengedhetetlen ahhoz, hogy olyan hormonok szabaduljanak fel a testünkben, amelyek elengedhetetlenek a mély alváshoz. A kevés alvás megemeli szervezetünkben a kortizolszintet, ez miatt sokkal könnyebben öregszünk, mert könnyebben és gyorsabban lebontja a kollagént a testünkben. Csökkenti a tesztoszteron szintet. Megnehezíti a fogyást, mert ilyenkor megemeli testünkben az éhséget jelző ghrelin hormont. Elkerülhető vele a mély depresszió. Erősíti a szívet, és az érrendszert, ezért csökkenti a vérnyomást, és a koleszterin szintet.
Hogyan járulhatsz hozzá a minőségi alváshoz?
1. Ha rendszeresen sportolsz, intenzív mozgásban vagy a napjaidban akkor napközben a tested és elméd is jobban elfárad. A mozgás segít csökkenteni a stressz hormont is.
2. Térj nyugovóra kiszellőztetett szobában. Az kevés oxigén, a túl hideg vagy a túl meleg nem támogatja a mélyalvást, és a hosszú fázisát sem. A hálószobád megfelelő hőfoka mindenképp kevesebb, mint amiben napközben jól érzed magad.
3. Fontos a kényelmes ágy. Hetek alatt megszokjuk az ágyunkat, aminek szép lassan romlik az állapota, mi pedig észre se vesszük csak már amikor nagyon rossz állapotban van. Párnánkat időközönként cseréljük le. Legyen téli-nyári takarónk. Matracunkat időközönként ellenőrizzük és ha le kell cserélni, ne sajnáljuk rá a pénzt, mert sokszorosan megtérül a belefektetett összeg.
4. Zárd ki a hálószobádból a zajokat és fényeket. Ahol alszol, ne legyen sok tárgy, emlékek a falon, képek ésatöbbi. Ezek nem engedik az elmét pihenni, mert folyton emlékeztetnek valamire és érzelmekre serkentik az elméd.
5. Használd a rendszeres alvás elvet. Ez azt jelenti, hogy javarészt igyekszel mindig ugyan abban az időben lefeküdni, és és ugyanabban az időben felkelni. Ez segít, hogy beálljon az alvás ciklusod.
6. Lehetőleg ne edd túl magas közvetlen lefekvés előtt. Ne igyál alkoholt és koffeint tartalmazó italokat.
Ne feledd! Az alvás minősége befolyásolja az ébren töltött időnk minőségét!
Te is rosszul alszol? Van rá egy megoldásunk! Keresd nálunk a Champion Border HGH Flow étrend-kiegészítőt